Wybieramy najlepszy grill elektryczny

Z pewnością każdy lubi smak grillowanych potraw, ale przecież nie każdy chce czekać do wiosny czy lata, aby rozpalić grilla. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie dobry grill elektryczny, który sprawdzi się nie tylko jako domowy grill, ale także bez problemu uruchomimy go na balkonie czy tarasie. Wraz z postępem technologicznym grille elektryczne serwują nam coraz to lepsze dania, które praktycznie smakują tak samo jak te z grilla węglowego. Mając w domu elektryczny grill, bez problemu przygotujemy na obiad rybę (np. grillowanego łososia czy pstrąga), kurczaka, karkówkę a nawet warzywa. Opinie na temat elektrycznej wersji grilla są dobre, a cena samego urządzenia nie jest wygórowana. Patrząc na to, że grillowane potrawy możemy przygotowywać praktycznie przez cały rok, cena jest wręcz bardzo dobra.

Grill elektryczny – Opinie, cena i ranking 2019

Poniższe zestawienie zawiera najpopularniejsze grille elektryczne dostępne na rynku. Znaleźć tam można m.in. takich producentów jak: Tefal, Zelmer, Philips, Silvercrest, Bosch, Severin i Clatronic. Dodatkowo wymienione poniżej modele posiadają dobre opinie konsumentów oraz atrakcyjne ceny.

Grille elektryczne i ich rodzaje

Producenci coraz to bardziej prześcigają się w coraz to nowszych modelach, ale także typach grilli elektrycznych. Obecnie w sklepach znaleźć możemy następujące rodzaje:

  • Elektryczny grill tradycyjny z rusztem – konstrukcja tego urządzenia jest prosta, bowiem składa się ona z grzałek w dolnej części oraz rusztu tuż nad źródłem ciepła, na którym układane jest jedzenie. Zastosowanie rusztu pozwala na zwiększenie powierzchni grzewczej, dzięki czemu jednocześnie możemy grillować całkiem sporą ilość potraw.
  • Grill elektryczny z płytą grzewczą – urządzenie wyposażone jest w grzałkę o dużej mocy oraz praktyczną płytę grzewczą, na której układane jest jedzenie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że tłuszcz nie kapie bezpośrednio na grzałkę i nie przypala się. Czyszczenie płyty jest bardzo proste, wystarczy ją zdemontować i umyć. Tłuszcz z potraw zbiera się w specjalnych rowkach, dzięki czemu mięso może swobodnie się wytapiać. Część modeli wyposażonych jest również w specjalny pojemnik, do którego trafiają wszelkie nieczystości.
  • Grill raclette – wielofunkcyjny grill elektryczny pozwalający na przygotowywanie wielu dań jednocześnie. Urządzenie oprócz funkcji grilla wyposażone zostało w dodatkowe patelnie, na których można całkowicie niezależnie przygotowywać dania. Oznacza to, że jednocześnie grillując np. karkówkę, czy łososia możemy roztopić dodatkowo masło, czy podtrzymać temperaturę wcześniej przygotowanego mięsa. Grill raclette jest łatwy w utrzymaniu, bowiem tłuszcz zbiera się w specjalnie zaprojektowanych rynienkach, a więc danie swobodnie może się wytapiać.

Grille elektryczne – podział ze względu wielkości

Oprócz typów na jakie możemy podzielić grille elektryczne, w sklepach często spotkać możemy się z klasyfikacją ze względu na rozmiar urządzenia. Podział jest następujący:

  • Elektryczne grille stołowe – są mniejsze od grilli stojących i bez problemu zmieszczą się na praktycznie każdym blacie czy stole. Przeznaczone są głównie do użytku domowego, gdzie nie będą zajmowały wiele miejsca. W sklepach znaleźć można również modele wielkości opiekacza do kanapek.
  • Elektryczne grille stojące – zazwyczaj ich wymiary są większe niż w przypadku grilli stołowych, co przekłada się również na większą powierzchnię grzewczą. Większa płyta/ruszt pozwalają na jednoczesne przygotowywanie większej ilości jedzenia, co sprawdzi się w przypadku spotkań ze znajomymi czy rodziną. Grille elektryczne stojące idealnie sprawdzą się na balkonie, tarasie, w ogrodzie czy na działce.

Kupując grill elektryczny zwróć uwagę na:

Moc – im większa moc, tym urządzenie szybciej jest gotowe do pracy. Każda z potraw wymaga praktycznie innej temperatury grzania, a więc warto mieć odpowiedni zapas mocy grzałki.

Włącznik – bezpieczeństwo podczas przygotowywania jedzenia jest bardzo ważne, dlatego warto wybrać ten model grilla elektrycznego, który wyposażony został we włącznik/wyłącznik.

Regulacja temperatury – każde danie wymaga innej temperatury grzania, dlatego warto wyposażyć się w dobry grill elektryczny z regulacją temperatury.

Pokrywa – przyspiesza przygotowywanie posiłku poprzez zatrzymanie temperatury wewnątrz grilla. Dodatkowo zapobiega wydostawaniu się zapachów na zewnątrz urządzenia.

3.7/5 - (9 votes)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*