Nawet najmniejszy domowy remont może okazać się prawdziwym wyzwaniem, gdy nie posiadamy odpowiednich narzędzi. Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi podczas zmagań z remontem jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. To małe urządzenie wyręczy nas w wielu pracach i z pewnością nie raz docenimy jego szeroką funkcjonalność. W sklepach znaleźć możemy wiele modeli różniących się nie tylko ceną i producentem, ale także parametrami technicznymi oraz ocenami. Kupując sprzęt z pewnością warto sprawdzić jaką wkrętarkę akumulatorową kupić. Wysoka wygoda, wszechstronna funkcjonalność i dobra cena, to tylko jedne z wielu zalet dobrej wkrętarki akumulatorowej.

Wybieramy najlepszą wkrętarkę akumulatorową

Zdecydowana większość wkrętarek umożliwia również założenie wiertła, dzięki czemu bez problemu wywiercimy otwory na kołki, czy przewiercimy ścianę na wylot. Ze względu na stosunkowo niewielki wymiar, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa sprawdzi się tam, gdzie nie mamy do dyspozycji wiele miejsca. Dużą zaletą jest również pojemny akumulator, pozwalający na pracę bez dostępu do prądu.

Tego typu wkrętarka powinna znaleźć się w każdym domu. Umożliwia ona nie tylko wykonanie drobnych prac remontowych, ale także ułatwia wkręcanie czy odkręcanie mocno dokręconych śrub, co w przypadku tradycyjnego śrubokrętu wymagałoby użycia dużej siły. Na rynku dostępnych jest wielu producentów oferujących dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie. Poniżej znajdziesz 10 najchętniej wybieranych wiertarko-wkrętarek wraz z aktualną ceną i opiniami.

Ranking – Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe 2019

Parametry techniczne – które są najważniejsze?

Szeroka gama dostępnych urządzeń różni się od siebie parametrami technicznymi. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, czym kierować się podczas zakupu dobrej wkrętarki.

Moc – zdecydowanie jeden z najważniejszych parametrów technicznych wkrętarki. Urządzenie o odpowiednio dużej mocy bez problemu poradzi sobie nawet z twardymi materiałami jak beton, cegły czy lite drewno. Najlepiej kupić wkrętarkę ze sprzęgłem, umożliwiającym regulację mocy urządzenia.

Napięcie – wybierając wkrętarkę należy zwrócić szczególną uwagę na napięcie akumulatora. Napięcie ma bezpośredni wpływ na moc urządzenia. W zależności od planowanych prac, należy nabyć inną wkrętarkę. Modele o napięciu od 3,6 do 4,8 V to małe wkrętarki, sprawdzające się podczas prostych prac domowych. Podczas prac remontowych idealnie sprawdzi się wkrętarka 6,5 – 10 V, natomiast jeżeli planujemy wiercić utwory w twardej powierzchni, zdecydowanie lepiej wybrać mocniejszy model o napięciu nawet 14V. Profesjonalne wkrętarki używane na budowach mają najczęściej napięcie na poziomie 18V – są one jednak znacznie droższe, niż urządzenia przeznaczone do użytku domowego.

Moment obrotowy – to właśnie on decyduje o tym, z jaką siłą wkrętarka będzie obracać głowicą. Wyższy moment obrotowy pozwoli na wiercenie nawet w bardzo twardych powierzchniach.

Waga – zbyt ciężkie urządzenie szybko będzie męczyć rękę, zaś zbyt lekkie nie pozwoli na odpowiednie dociśnięcie śruby / wiertła do powierzchni. Należy wybrać taki model, który pewnie będzie leżał w ręce, jednocześnie nie powodując jej zmęczenia.

Czas pracy – parametr ten określa, ile czasu na jednym pełnym ładowaniu akumulatora może pracować urządzenie. W zależności od wykonywanej pracy czas ten może ulec zmniejszeniu bądź zwiększeniu. Wiercąc w betonie wkrętarka wytrzyma zdecydowanie krócej, niż podczas wkręcania wkrętów w drewnianą deskę.

Wkrętarka akumulatorowa – podsumowanie

Wybierając dobrą wiertarko-wkrętarkę akumulatorową możemy mieć pewność, że sprzęt wytrzyma nam dłużej, a w przypadku ewentualnego serwisowania nie będzie problemu z gwarancją. Kupując narzędzia, zawsze należy wybierać sprawdzonych producentów jak: Makita, Bosch, Parkside, Dewalt, Einhell, Metabo, Macallister, Hilti, Sparky, Hitachi, Milwaukee, JCB, Festool, Graphite, Skil, AEG czy Celma. Każdy z wymienionych producentów oferuje dobre wkrętarki w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo wymienione powyżej modele cieszą cię dobrymi opiniami wśród użytkowników. Powyżej znajdziesz ranking wkrętarek cieszących się największą popularnością.

4.5/5 - (11 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*