Wybieramy najlepszy grill gazowy

Z pewnością każdy, kto grillował doświadczył nieprzyjemności związanych z wyrzucaniem popiołu, gryzącym dymem oraz potrzebą dokładania węgla / brykietu do paleniska. Wszystkich tych nieprzyjemności można w łatwy sposób uniknąć, kupując dobry grill gazowy. Opinie użytkowników mówią same za siebie, a cena dodatkowo kusi. Urządzenie to zasilane jest butlą z gazem, która pozwala na regulowanie wielkości płomienia. Dzięki temu za każdym razem dostosujemy odpowiednio temperaturę grzania do danej potrawy. Ogrodowy grill gazowy jest nie tylko łatwy w użyciu, ale także pozwala nam na grillowanie w dowolnym miejscu w ogrodzie, czy na działce.

Zdecydowanie największą zaletą gazowego grilla jest fakt, że nie generuje on popiołu, ani nie wytwarza dymu szczególnie szkodliwego dla dzieci. Ruszt nagrzewa się bardzo szybko, dzięki czemu bez problemu usmażymy nie tylko kiełbasę, ale także karkówkę i szaszłyki. Kupując dobry grill gazowy otrzymamy w zestawie różne ruszty, jak rożen, czy klasyczny ruszt do grilla. Problemem podczas zakupu może jednak okazać się duży wybór urządzeń oferowanych przez różnych producentów. Zatem jaki grill gazowy kupić, aby cieszyć się pysznie grillowanymi daniami?

Grill gazowy – Opinie, cena i ranking 2019

Powyższe zestawienie zawiera najpopularniejsze grille na butle gazowe dostępne na rynku. Znaleźć tam można m.in. takich producentów jak: Weber, Broil King, LandMann i Blooma Alsek. Dodatkowo wymienione powyżej modele posiadają dobre opinie konsumentów oraz atrakcyjne ceny.

Dobry grill gazowy, czyli jaki?

Każdy z producentów zachwala swoje urządzenia – jak zatem wybrać ten najlepszy grill gazowy, w rozsądnej cenie? Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy listę najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze grilla:

Konstrukcja – materiały użyte do produkcji urządzenia powinny być trwałe, a konstrukcja solidna. Grill powinien stać stabilnie. Ruszt powinien być wykonany z żeliwa, a palniki ze stali nierdzewnej. Dzięki temu ruszt nagrzewać się będzie równomiernie.

Palniki – odległość palników od rusztu ma kluczowe znaczenie. Im odległość mniejsza, tym ruszt będzie się szybciej nagrzewać. Dobre grille gazowe posiadają opcję regulacji odległości, dzięki czemu nawet najdelikatniejsze mięso i warzywa nie będą się przypalać.

Półka – przydatny element grilla gazowego, służący do podtrzymania tacki np. z karkówką czy kiełbasą. Dodatkowo na półce położyć można szczypce, przyprawy czy talerz.

Szafka – zdecydowana większość modeli grilli gazowych posiada praktyczną szafkę, w której oprócz butli gazowej przechowywać można akcesoria i przyprawy.

Kółka – butla gazowa znacznie wpływa na wagę urządzenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór grilla na kółkach, co ułatwi nam jego przemieszczanie. Kółka powinny być pokryte gumą, która nie tylko zamortyzuje nierówności, ale także wpłynie na mniejszy hałas przy zmianie położenia urządzenia.

Wizjer – pozwala na sprawdzenie poziomu usmażenia dania bez potrzeby otwierania całej pokrywy.

4.1/5 - (10 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*