Najlepszy agregat prądotwórczy, czyli jaki?

Jeżeli do wykonania mamy prace budowlane, remontowe lub jakiekolwiek inne poza domem, gdzie nie mamy stałego dostępu do energii elektrycznej, z pewnością przyda nam się dobry agregat prądotwórczy. Urządzenie to pozwala na wytwarzanie energii niezbędnej do funkcjonowania różnych narzędzi, również w przypadku chwilowego braku zasilania. Agregat prądotwórczy przyda się również w domach jednorodzinnych, gdzie spotykane są częste przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Domowy agregat prądotwórczy

Dobry agregat prądotwórczy do domu przede wszystkim powinien być przenośny. Mobilność urządzenia docenią szczególnie posiadacze agregatów o większej mocy, bowiem osadzone są one na kołach. Dzięki możliwości przeniesienia/przestawienia agregatu możemy bez problemu go schować np. do piwnicy za każdym razem, gdy nie jest nam potrzebny. Od mocy agregatu zależy ile urządzeń elektrycznych będziemy mogli podłączyć w tym samym czasie. W domowych warunkach sprawdzi się również walizkowy agregat prądotwórczy. Zatem który agregat do domu jest najlepszy? Zobacz poniższe zestawienie najlepszych modeli.

Agregat prądotwórczy – Opinie i ranking 2019

Poniższe zestawienie to najnowszy ranking najpopularniejszych i najlepiej ocenianych agregatów prądotwórczych na rynku. Każdy z modeli pochodzi od sprawdzonego producenta, posiada dobre opinie oraz atrakcyjną cenę.

Agregat do domu – Ranking

Agregat prądotwórczy – zasada działania

Zasada działania agregatu prądotwórczego jest bardzo prosta. Zamontowany w urządzeniu silnik spalinowy podczas swojej pracy wytwarza prąd, który następnie gromadzony jest w specjalnych akumulatorach o wysokiej pojemności. Do akumulatora podłączane są kolejne urządzenia które chcemy uruchomić. Wybierając dobry agregat prądotwórczy możemy mieć pewność, że akumulatory nie będą traciły mocy, a ich pojemność będzie zgodna z etykietą producenta. Jest to szczególnie ważne, gdy przerwy w dostawie prądu są cykliczne lub wykorzystujemy urządzenie na działce, budowie czy podczas remontu – wtedy nie może zabraknąć nam prądu, a agregat musi działać bezawaryjnie.

W zależności od ceny agregatu możemy spodziewać się dodatkowych funkcjonalności jak, np. automatycznie włączanie za każdym razem, gdy zabraknie stałego dopływu prądu. Taką funkcjonalność posiadają jedynie najlepsze agregaty prądotwórcze, a ich cena jest nieco wyższa niż tradycyjnych modeli. Warto jednak zainwestować w lepszy model i nie martwić się nagłym przerwaniem dostawy energii elektrycznej.

Najlepszy agregat prądotwórczy na budowę

Agregaty prądotwórcze najczęściej spotkać możemy na budowach, gdzie nie ma stałego dostępu do prądu. Praktycznie na każdej budowie znajdziemy mocny agregat, do którego podłączone jednocześnie są nawet dziesiątki urządzeń elektrycznych, pracujących na pełnych obrotach. Agregaty przeznaczone do pracy na budowie charakteryzują się wyższą mocą oraz większą pojemnością akumulatorów. Wszystko to, ponieważ urządzenia budowlane mają większe zapotrzebowanie na prąd niż te na co dzień używane w domu. Planując budowę domu warto zatem kupić dobry agregat, a nie najtańszy model dostępny na rynku. Najpopularniejszymi producentami agregatów prądotwórczych są Honda, Diesel, Fogo, KŚT, Einhell, Hecht, Hagen, Kaltmann, Black&Decker i Graphite. Kupując agregat znanego i renomowanego producenta, posiadającego dobre opinie możemy mieć pewność, że wybieramy pewny i bezawaryjny sprzęt na długie lata. Podobną moc można uzyskać kupując wojskowy agregat prądotwórczy.

Awaria agregatu może zatrzymać prace na całej budowie, a więc nie warto ryzykować i lepiej wybrać model z oferty renomowanego producenta.

Agregaty zasilane są paliwem, które podczas procesu spalania napędza tłoki, wytwarzając przy tym energię elektryczną. Spalanie najczęściej utrzymuje się na poziomie ok. jednego litra na godzinę, lecz może ono wzrosnąć w zależności od obciążenia, czy też mocy danego agregatu.

Agregaty prądotwórcze do zasilania elektronarzędzi

Agregat do wiertarki – najczęściej spotykanym zastosowaniem agregatu prądotwórczego jest zasilanie wiertarki elektrycznej. Jeżeli planujemy zwykłe prace remontowe, warto wyposażyć się w agregat o mocy 800 – 1000W, który bez problemu zasili nawet wiertarkę udarową. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oferowanych przez różnych producentów. Jaki agregat prądotwórczy do wiertarki zatem kupić? Im większy zapas mocy tym lepiej, a więc rozpoczynając większy remont lub większe prace na działce, dla bezpieczeństwa powinniśmy wyposażyć się w agregat prądotwórczy diesel o mocy nie mniejszej niż 2KW. Bardzo ważne jest, aby agregat posiadał tryb pracy ciągłej – tylko najlepsze modele posiadają taką opcję. Kupując tani agregat będziemy zmuszeni podczas pracy robić przerwy, w celu naładowania akumulatorów.

Agregat do spawarki – spawarka podczas pracy zużywa bardzo dużą ilość energii elektrycznej. W celu jej zasilenia, potrzebny będzie specjalny agregat do spawarki o dużej mocy. Minimalna moc jaką powinien cechować się agregat do spawarki to 6-7KW. Moc to jednak nie wszystko. Jeżeli nie chcemy zniszczyć spawarki, powinniśmy wybrać model nie wywołujący wahań napięcia – takie wahania szybko niszczą spawarkę podczas pracy.

Dobry agregat prądotwórczy to pewność, że podłączony do niego sprzęt nie ulegnie zniszczeniu, a praca przebiegnie szybko i sprawnie. Mniejsze urządzenia elektrycznie potrzebują mniej mocy, a więc nie ma sensu kupować dużego agregatu, jeżeli planujemy podłączyć jednocześnie na przykład jedną wiertarkę i małą betoniarkę. Jeżeli planujesz podłączyć spawarkę inwektorową, dokładnie sprawdź specyfikację agregatu oraz to, czy współpracuje z tego typu spawarkami.

3.7/5 - (27 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*