Najlepsze odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nie tylko duża moc, ale także wysoka niezawodność oraz odporność na trudne warunki pracy. Dobry odkurzacz przemysłowy odporny jest na zachlapania, pył czy lekkie uderzenia. Dodatkowo przystosowany jest do pracy ciągłej nawet przez wiele godzin. Przed zakupem nowego urządzenia zawsze pojawia się jednak pytanie, jaki odkurzacz przemysłowy kupić? Odpowiedź na to pytanie, opinie oraz ranking najlepszych urządzeń znajdziesz poniżej.

 1. Czy odkurzacz przemysłowy nadaje się do domu?
 2. RANKING odkurzaczy przemysłowych
 3. Odkurzacz przemysłowy bezworkowy
 4. Czy warto kupić odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem?
 5. Najważniejsze parametry techniczne

Czy odkurzacz przemysłowy nadaje się do domu?

Często odkurzacze przemysłowe użytkowane są również w domach, gdzie zajmują sporo cennego miejsca. Przed zakupem przemysłowego odkurzacza do domu należy się zastanowić, czy potrzebujemy tak mocnego i dużego odkurzacza, czy nie lepiej kupić zwykły model przystosowany do pracy w domu. Jeżeli planujemy remont lub mamy kominek, z którego systematycznie usuwamy pył i zanieczyszczenia, to w takim przypadku dobry odkurzacz przemysłowy sprawdzi się idealnie.

Ranking odkurzaczy przemysłowych 2019

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w odkurzaczach przemysłowych bezworkowych jest zastosowanie filtrów

Odkurzacz przemysłowy Karcher

Odkurzacz przemysłowy Karcher

HEPA, cechujących się wysoką skutecznością w filtrowaniu powietrza z pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Wybierając odkurzacz bezworkowy przemysłowy z pewnością potrzebujemy urządzenia, które działać będzie w trybie ciągłym przez długi czas. Filtry HEPA przystosowane są właśnie do takich warunków, a więc nie musimy się martwić o częstą ich wymianę. Rzadsza wymiana filtrów pozwala obniżyć koszty użytkowania, co z pewnością będzie miało wpływ na ostateczną decyzję o zakupie odkurzacza.

Czy warto kupić odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem?

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem warto kupić wtedy, gdy potrzebujemy urządzenia pracującego stale, bez wyłączania. Zastosowanie w odkurzaczu otrząsacza, pozwala na szybkie usuwanie zanieczyszczeń z filtra, co nie tylko pozwala na usprawnienie pracy, ale także zaoszczędza czas. Czyszczenie filtra jest równie proste co jego demontaż. Ten typ odkurzacza sprawdzi się w szczególności, gdy planujemy usuwać duże ilości pyłu, kurzu, sadzy itp. Bez problemu usuniemy również popiół z pieca, kominka czy paleniska.

Dobry odkurzacz przemysłowy, czyli jaki?

Wybierając dobry odkurzacz przemysłowy nie musimy się martwić o zapchany filtr, czy też przegrzanie urządzenia. Najlepsze modele poradzą sobie bez problemu nawet z ciężkim pyłem, piaskiem, kamykami, a nawet gruzem. Praktycznie każde zanieczyszczenie, które powstanie podczas remontu zdołamy usunąć za pomocą tego jednego urządzenia. Odkurzacz przemysłowy nadaje się nie tylko na budowę, ale również do sprzątania warsztatu samochodowego, hali produkcyjnej czy garażu. Najprościej mówiąc, wszędzie tam, gdzie zwykły odkurzacz nie dałby rady. Bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu jest pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Większa pojemność oznacza, że zanieczyszczeń na jednym cyklu zmieścimy więcej, ale tym samym urządzenie jest większe i zyskuje na wadze. Przed zakupem należy się zatem zastanowić, jakiej wielkości urządzenie jest nam dokładnie potrzebne.

Tani odkurzacz przemysłowy, czy warto?

Wiele osób planujących zakup zastanawia się, czy warto kupić tani odkurzacz przemysłowy. Podstawowym ograniczeniem tanich odkurzaczy przemysłowych jest moc, pojemność zbiornika oraz częstsza podatność na różnego typu awarie. Niska cena oznacza użycie tańszych podzespołów i materiałów do produkcji urządzenia. Jeżeli szukamy dobrego odkurzacza na budowę, czy do warsztatu, zdecydowanie lepiej kupić droższe urządzenie, charakteryzujące się wyższą bezawaryjnością. Jeżeli jednak szukamy małego odkurzacza przemysłowego do domu, budżet 500 zł w zupełności nam wystarczy. W tej kwocie kupimy dobry odkurzacz, który usunie praktycznie wszystkie domowe zanieczyszczenia.

Najlepszy odkurzacz przemysłowy, kiedy warto kupić?

Najlepsze odkurzacze przemysłowe przeznaczone są do pracy w szczególnie ciężkich warunkach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest na naprawdę na wysokim poziomie. Specjalne filtry zatrzymują nawet najdrobniejszy pył (np. gipsowy), a więc możemy wciągać wszystkie zanieczyszczenia bez obawy o uszkodzenie urządzenia. Podstawową przewagą droższych odkurzaczy jest ich wydajność oraz moc. Wyższa moc pozwala na wciąganie większych zanieczyszczeń, jak kawałki gruzu czy kamieni. Jeżeli szukamy dobrego odkurzacza, przygotować powinniśmy co najmniej 1000 zł.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując odkurzacz przemysłowy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

 • jakość materiałów użytych do produkcji urządzenia,
 • moc silnika,
 • pojemność zbiornika,
 • rodzaj filtrów,
 • długość przewodu,
 • gwarancja producenta,
 • przeznaczenie (do jakiego typu zanieczyszczeń przystosowany jest odkurzacz).

Odkurzacz przemysłowy – Opinie i ranking 2019

Powyższe zestawienie zawiera najpopularniejsze modele odkurzaczy przemysłowych dostępnych na rynku. Znaleźć tam można m.in. takich producentów jak: Karcher, Makita, Bosch, Graphite i Stanley. Każdy z tych producentów oferuje dobrze odkurzacze przemysłowe, przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach. Dodatkowo wymienione powyżej modele posiadają dobre opinie konsumentów oraz atrakcyjne ceny.

3.5/5 - (18 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*