Najlepsze kosiarki spalinowe i elektryczne – którą wybrać?

Na rynku istnieje wiele kosiarek do trawy, ale tylko nieliczne modele są łatwe w użyciu, a skoszona przez nie trawa prezentuje się idealnie. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć, jaką kosiarkę spalinową kupić, aby była ona doskonałą pomocą przy pracach ogrodowych. Na samym początku należy zadać sobie następujące pytania:

Kosiarka elektryczna STIGA COLLECTOR 40 E

Kosiarka elektryczna STIGA COLLECTOR 40 E

  • Jak duży jest Twój trawnik? Czy szukasz modelu kosiarki, który doskonale nadaje się do szybkiego koszenia? Albo szukasz wydajniejszej i mocniejszej kosiarki, którą można kosić większe powierzchnie?
  • Jakie są proporcje Twojego ciała? Niektóre kosiarki posiadają możliwość regulacji wysokości uchwytu, przez co użytkowanie staje się wygodniejsze. Samobieżne kosiarki spalinowe są znacznie łatwiejsze w użyciu niż kosiarki pull-start.
  • W jakich miejscach chcesz kosić trawę? Planujesz kupić dobrą kosiarkę, którą łatwo skosisz trawę na nierównej powierzchni czy chcesz manewrować wokół drzew i krzewów ?
  • Jak dużo miejsca potrzeba, aby przechowywać kosiarkę? Kosiarki ze składanymi uchwytami możemy wcisnąć w ciasne miejsca.

Najlepsze kosiarki elektryczne

Jeśli Twój budżet wynosi 200 – 400 zł to na rynku znajdziesz mnóstwo kosiarek elektrycznych, takich marek jak: Bosch, Makita i Hecht, kóre są łatwe w użyciu i mogą skutecznie kosić długą i wilgotną trawę. Kosiarki elektryczne są mniej kosztownym rozwiązaniem. Poniżej przedstawiamy ranking kosiarek elektrycznych, które w zupełności wystarczą do koszenia średnich trawników.

Plus: Kosiarki elektryczne są tańszym rozwiązaniem. Elektryczne kosiarki swoje przeznaczenie znajdą w małych i średnich gospodarstwach domowych, w których nie musimy kosić trawy zbyt często.

Minus: Największym minusem kosiarek elektrycznych jest kabel elektryczny, który w każdej chwili może się zaplątać lub może mieć niewystarczającą długość.

Najlepsze kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe są nieco droższym rozwiązaniem. Kosiarki spalinowe będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które koszą trawę bardzo często, a powierzchnia trawnika to kilka ładnych metrów kwadratowych. Główną zaletą kosiarek spalinowych jest łatwy i szybki start (rozruch). Kup taką kosiarkę, którą w łatwy sposób uruchomi każda osoba. Kosiarki spalinowe powinny być również zwrotne.

Plus: Kosiarka spalinowa idealnie nadaje się do koszenia dużych powierzchni. Główną zaletą kosiarki spalinowej jest brak ciągnącego się kabla.

Minusy: Niektóre kosiarki spalinowe potrafią być bardzo ciężkie, co może utrudniać nam manewrowanie pomiędzy drzewami i krzewami.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Kosiarka spalinowa HONDA HRG 466 SKEX

Kosiarka spalinowa HONDA HRG 466 SKEX

Jeżeli nasz obszar, w którym będziemy kosić trawę jest spory i położony na wzniesieniu, proponujemy kupić kosiarkę spalinową z napędem. Kosiarkę spalinową z napędem możemy prowadzić bez szczególnego wysiłku. Jeśli na Twoim terenie rośnie dużo krzewów i zamierzasz kosić dość często trawę, polecamy wybrać kosiarkę spalinową bez napędu, która jest znacznie lżejsza. W niektórych miejscach koszenie trawy kosiarką spalinową staje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe, dlatego polecamy wyposażyć się w kosę spalinową.

Kosiarki spalinowe od 1000 do 1500 zł

Jaką kosiarkę spalinową do 1500 złotych kupić? W cenie od 1000 do 1500 zł kupimy kosiarkę spalinową, której szerokość koszenia wynosi 50 – 56 cm. Sprzęt w tej cenie powinien zawierać duży kosz, dzięki temu koszenie trawnika o dużych wymiarach będzie znacznie krótsze i łatwiejsze, ponieważ nie będziemy musieli opróżniać kosza co kilka minut. Najlepsze kosiarki spalinowe w tej cenie powinny wyróżniać się wydajnością silnika oraz dobrą konstrukcją. Za cenę 1500 zł możemy kupić kosiarkę spalinową z napędom wielu renomowanych firm na rynku. Dobre kosiarki spalinowe, za które będziemy musieli wydać 1500 zł, posiadają nóż mulczujący, który w łatwy sposób zmieli koszoną trawę.

Kosiarki spalinowe do 2000 zł

W cenie 2000 złotych możemy kupić kosiarkę spalinową o dużej mocy silnika, z solidną budową oraz możliwością konfiguracji wielu parametrów. Jeżeli posiadasz mały przydomowy trawnik to zalecamy kupić kosiarkę o mniejszej mocy, ze względu na jej wagę. Dobrymi kosiarkami spalinowymi są modele, których producent postawił w głównej mierze na jakość wykonania, a nie na moc silnika.

Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą kupić?

Jedną z podstawowych zalet kosiarek spalinowych jest brak ciągnącego się kabla. Kosiarka tego typu jest o wiele tańsza w użytkowaniu, regularnym czyszczeniu i konserwacji, nie powinniśmy mieć z nią większych problemów.

Dobra kosiarka elektryczna jest znacznie lżejsza i pracuje znacznie ciszej. Elektryczne kosiarki posiadają w swojej konstrukcji o wiele mniej części, które mogą się zepsuć, a silnik, który pracuje nie wymaga częstych przeglądów.

Kosiarka spalinowa / elektryczna – Ranking 2019

Poniżej przedstawiamy ranking dobrych i najpopularniejszych kosiarek spalinowych w 2019 roku. Mamy nadzieje, że przygotowane przez nas rankingi kosiarek spalinowych będą pomocne w wyborze odpowiedniego sprzętu.

4.6/5 - (7 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*