Wybieramy najlepszy grill ogrodowy

Grillowanie to idealny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi i rodziną, jednocześnie pichcąc pyszne kiełbaski, karkówkę, warzywa i szaszłyki na grillu. Najlepszym miejscem na grillowanie jest oczywiście działka, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby usmażyć kiełbaski na podwórku, balkonie czy w parku (w wyznaczonych strefach). Przed zaproszeniem znajomych warto jednak wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Jaki grill kupić? Czy lepiej wybrać grill elektryczny, gazowy czy węglowy? Odpowiedzi na te pytania, ceny oraz opinie do każdego modelu znajdziesz poniżej.

Grill elektryczny, gazowy czy węglowy?

Kupując grill gazowy musimy liczyć się z faktem, że zasilany jest on z butli gazowej, którą musimy dodatkowo dokupić. Dużym plusem tego rozwiązania jest fakt, że bez problemu w grillu gazowym możemy ustawić wielkość płomienia i w każdym monecie bez problemu odciąć dopływ gazu (co w przypadku grilla węglowego jest niemożliwe). Możliwość ustawienia wielkości płomienia pozwala regulować temperaturę, która dla każdego przyrządzanego dania powinna być inna. W innej smażymy karkówkę i szaszłyki, a w innej, nieco niższej warzywa czy kiełbaski. Dużym atutem grilli gazowych jest brak popiołu oraz duża mobilność. Grill gazowy bez problemu przeniesiemy w dowolne miejsce w ogrodzie, w przeciwieństwie do grilla elektrycznego, który potrzebuje stałego dostępu do prądu. Grille gazowe zbierają praktycznie same dobre opinie dzięki mobilności, niskim kosztom utrzymania, cenie oraz czystości jaką pozwalają utrzymać.

Grill elektryczny to idealne rozwiązanie na wietrzne dni, gdzie grill węglowy i gazowy mogą zgasnąć. Warto pamiętać jednak, że tani grill ogrodowy nie zawsze oznacza zły grill. Urządzenia elektryczne kuszą ceną, jednak potrzebują stałego dostępu do prądu co może znacznie ograniczyć zasięg w jakim mogą pracować. Jeżeli planujemy grillować na działce, czy w ogrodzie, lepszym rozwiązaniem będzie grill węglowy lub gazowy. Jeżeli karkówkę smażyć będziemy na tarasie czy balkonie, idealnie sprawdzi się grill elektryczny. Opinie na temat elektrycznych grilli są równie dobre, co w przypadku pozostałych typów urządzeń do grillowania.

Grill węglowy to jeden z najczęściej spotykanych typów grilli na działkach i w ogrodach. Jest to najtańszy i jednocześnie najpopularniejszy wśród działkowiczów typ grilla. Wystarczy wsypać węgiel lub brykiet, użyć podpałki np. w płynie i zapalić. Po wypaleniu się węgla otrzymujemy żar, na którym smażyć możemy już bez problemu karkówkę, kiełbaski i szaszłyki. Minusem tego typu grilli jest fakt, że nie możemy regulować temperatury, a po grillowaniu zostaje popiół. Dużym plusem jest fakt, że smażone jedzenie nabiera charakterystycznego grillowanego aromatu, w końcu przygotowywane jest na węglu / brykiecie. Często w sklepach typu Lidl czy Biedronka spotkać możemy również jednorazowe grille węglowe w niskich cenach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca na stałe przechowywanie dużego grilla.

Alternatywą mogą być również grille murowane i grille z kamienia. Jeżeli nie wiesz jaki grill do ogrodu / na działkę wybrać, sprawdź poniższy ranking grilli wraz z opiniami i ceną każdego modelu.

Grill ogrodowy – Opinie, cena i ranking 2019

4.4/5 - (5 votes)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*