Która myjka ciśnieniowa jest najlepsza?

Tania lub dobra? Kołowa czy statyczna? Poniższy artykuł powinien pomóc Ci wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową na rynku.

Nasz poradnik pokaże Ci, że na rynku jest wiele myjek ciśnieniowych o różnych kształtach i rozmiarach, od małych z krótkim wężem, które musimy dźwigać, do wielkich maszyn, które pomieszczą w sobie wszystkie potrzebne akcesoria do mycia. Aby wybrać dobrą myjkę ciśnieniową przed zakupem warto przemyśleć w jakich celach będziemy jej używać, jakie zabrudzenia będziemy czyścić oraz jak często będziemy używać sprzętu.

Najlepsza myjka ciśnieniowa

Przygotowane przez Nas rankingi myjek ciśnieniowych powinny pomóc Ci wybrać odpowiedni sprzęt, który będzie posiadał odpowiednie funkcje i sprosta Twoim oczekiwaniom. Poniższe rankingi pogrupowaliśmy na różne przedziały cenowe oraz różne grupy zaawansowania, więc wybierzesz ofertę dostosowaną do Ciebie.

Ile muszę wydać na myjkę ciśnieniową?

Ile trzeba wydać na dobrą myjkę ciśnieniową ? Wszystko jest zależne od tego, jak wiele oczekujemy od sprzętu. Na rynku znajduje się wiele modeli myjek ciśnieniowych, najtańsze z nich kupimy już za ok. 300 – 500 zł, półprofesjonalne kupimy za nie więcej niż 1000 zł. Na rynku jest mnóstwo tanich myjek ciśnieniowych, które kupimy za mniej niż 400 zł w wielu dyskontach budowlanych. Dość często wydaje się, że tanie myjki ciśnieniowe posiadają wiele funkcji czyszczących. Ale czy są one wydaje i czy sprostają trudnym zabrudzeniom ? Najbardziej znane marki myjek ciśnieniowych takie jak Karcher czy Bosch wydają się dużo droższe, ale na ogół są to bardzo niezawodne produkty np. Karcher K5, które zbudowane są z materiałów lepszej jakości. Mogę one być znacznie wydajniejsze, łatwiejsze w obsłudze niż tanie myjki wysokociśnieniowe. Poniżej zaprezentujemy ranking myjek wysokociśnieniowych zarówno tych tanich jak i droższych, jednak warto pamiętać, że cena nie musi odgrywać najważniejszej roli podczas zakupu sprzętu.

Jaki typ myjki ciśnieniowej należy kupić?

Jaką myjkę ciśnieniową do domowych porządków?

Idealne dla: Czyszczenia małych obszarów – lekko zabrudzonych nawierzchni, rowerów, małych samochodów i mebli ogrodowych.

Myjki ciśnieniowe Karcher, Parkside, Stihl, Lavor idealnie nadające się do małych gospodarstw domowych kupimy już za niecałe 400 – 500 zł, których moc silnika wynosi (1,200W do 1,600W), niskie ciśnienie wody (mniej niż 90 bar) i niską prędkość przepływu. Długość węża waha się w granicach od 3 do 5 metrów (optymalna długość, aby umyć samochód to 5m). Niektóre tanie myjki wysokociśnieniowe posiadają stałe dysze, które nie pozwalają na zmianę ciśnienia wody.

Plusy: Przede wszystkim są tanie, ponieważ kupimy już za 400 – 500 zł, radzą sobie z małymi zabrudzeniami, w dość łatwy sposób możemy się z nimi przemieszczać.

Minusy: Tanie myjki ciśnieniowe posiadają krótkie węże, niski pobór mocy co może być jednoznaczne z tym, że czyszczenie może okazać się pracochłonne i męczące. Sprzęty te często mają bardzo głośne silniki, a lance i akcesoria mogą okazać się bardzo słabe. Większość z nich zbudowana jest z elementów plastikowych.

Poniżej przedstawiamy ranking myjek ciśnieniowych do domowych porządków, w którym zestawiliśmy najlepsze sprzęty w przedziale cenowym od 400 – 500 złotych.

Jaka myjka ciśnieniowa dla średnio zaawansowanych?

Idealne dla: Czyszczenia utwardzonych obszarów i tarasów oraz samochodów 4×4.

Myjki wysokociśnieniowe dla średnio zaawansowanych użytkowników możemy nabyć już za około 500 – 1000 złotych. Większość z tych sprzętów (Karcher, Black&Decker, Stihl, Lavor, Nilfisk, Kranzle) posiada wysoką moc, ale podstawowe funkcje. Moc silnika osiąga średnią moc (1,600W do 2,000W), zaś ciśnienie wody wynosi (100 do 130 bar). Waga myjek średnio budżetowych jest nieco wyższa niż myjek podstawowych. Niektóre z nich posiadają przydatną funkcję – zwijarki. Długość węża waha się od 5 do 6 metrów.

Plusy: Myjki wysokociśnieniowe tej klasy powinny poradzić sobie z większością zabrudzeń. Sprzęty są bardzo łatwe w obsłudze, posiadają odpowiednią długość węża oraz szereg dodatkowych akcesoriów.

Minus: Niektóre z tych sprzętów posiadają głośne silniki. Może okazać się, że moc silnika jest niewystarczająca do wyczyszczenia chodników, które są obrośnięte chwastami, mchami oraz porostami.

Poniżej przedstawiamy ranking myjek ciśnieniowych dla osób średnio zaawansowanych, w którym zestawiliśmy najlepsze sprzęty w przedziale cenowym od 500 – 1000 złotych.

Jaka myjka ciśnieniowa dla wymagających?

Idealne dla: Czyszczenia wielkich obszarów, płyt chodnikowych, brudnych samochodów 4×4, pojazdów budowlanych czy przyczep kempingowych.

Najdroższe modele myjek ciśnieniowych wahają się w granicach 1000 – 2000 zł wykonane przez takie firmy jak Karcher, Black&Decker, Stihl, Lavor, Nilfisk, Kranzle, które pojawia się w poniższym rankingu. Są o bardzo wydajne i zbudowane z materiałów wysokiej jakości. Moc silnika jest bardzo duża (1,800W do 2,500W), a ciśnienie wody wynosi (130 do 150 bar). Maszyny te są zazwyczaj są bardzo duże i ciężkie, jednak musimy pamiętać, że posiadają duże silniki indukcyjne oraz bardzo wytrzymałe aluminiowe pompy o duże mocy, które nie pojawiają się w tanich myjkach ciśnieniowych. Duże koła oraz uchwyty teleskopowe pomagają nam w przemieszczaniu się. Do dyspozycji otrzymamy wiele lanc oraz solidne akcesoria.

Plusy: Dobre myjki ciśnieniowe dla wymagających powinny poradzić sobie z każdym rodzajem zabrudzenia. Ich główną zaletą jest długość węża, duża moc silnika i prędkość przepływu wody, co sprawia, że czyszczenie jest bardzo łatwe i przyjemne.

Minusy: Posiadają dużą moc, dzięki czemu możemy uszkodzić niektóre powierzchnie. Są one bardzo drogie, duże i ciężkie.

Poniżej przedstawiamy ranking myjek ciśnieniowych dla wymagających, w którym zestawiliśmy najlepsze sprzęty w przedziale cenowym 1000 – 2000 złotych.

Podsumowanie – jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza? Ranking 2019

Myjki wysokociśnieniowe to urządzenia gdzie cena idzie w parze z jakością. W najniższym przedziale cenowym (400 – 500 złotych) – kupimy myjkę ciśnieniową o małej mocy, w której zaproponuje nam podstawowe funkcje. Jeżeli nie chcesz, spędzić dużo czasu przy ogrodowych porządkach, polecamy kupić myjkę ciśnieniową o dużej mocy, która będzie wykonana z elementów wysokiej jakości. Dzięki specjalnym lancom czy akcesoriom, znacznie zwiększysz wydajność swojej pracy, a zanieczyszczenia powinny w łatwy sposób zostać domyte.

3.4/5 - (28 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*