Wykaszarka Hecht 1445

Wykaszarka Hecht 1445

Najlepsza kosa spalinowa, czyli jaka?

Elektryczna, akumulatorowa czy na benzynę? Poszukujesz sprzętu, którym wykosisz krawędzie trawnika lub łąki? W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci, jaką kosę spalinową / podkaszarkę kupić.

Znalezienie odpowiedniej małej wykaszarki czy kosy spalinowej, która pomoże błyskawicznie zadbać o Twój ogród, może okazać się bardzo frustrujące. Na samym początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jak duży jest nasz ogród lub inne miejsce, w którym będziemy używać kosy spalinowej czy wykaszarki ?
  • Na jakim terenie będziemy używać spzętu ? Chcemy skosić trawnik, krawędzie trawnika czy może małe skrawki trawy, do których kosiarka spalinowa czy elektryczna nie może dotrzeć?
  • A może potrzebujemy dobrej kosy spalinowej, która będzie musiała poradzić sobie długą trawą i chwastami, które nie są w zasięgu kosiarki spalinowej?

W każdym przypadku musimy szukać różnego rodzaju kos spalinowych / wykaszarek. Jeżeli potrzebujemy ściąć długą trawę i chwasty, należy wybrać kosę spalinową z długim wałem i mocnym silnikiem. Jeśli chcemy przyciąć delikatnie krawędzie trawnika w ogrodzie, najlepszym rozwiązaniem będzie dobra wykaszarka z krótkim wałem, która będzie posiadała szereg dodatkowych funkcji, ułatwiających nam korzystanie.

Ile trzeba wydać na dobrą wykaszarkę czy kosę spalinową?

Na rynku możemy wyróżnić kilka typów wykaszarek czy kos spalinowych: elektryczne, akumulatorowe lub spalinowe. Najtańsze są wykaszarki elektryczne, które później musimy podłączyć do sieci. Małe sprzęty możemy kupić już za niecałe 100 zł, jednak czy tak tanie wykaszarki są warte uwagi? Dobre wykaszarki elektryczne kupimy za niecałe 200 zł, więc nie musimy wydawać dużo więcej, aby dostać przyzwoity model. Wykaszarki bezprzewodowe są nieco droższe, jednak warto zastanowić się czy chcemy, aby podczas koszenia ciągnął się za nami przewód zasilający. Tanią wykaszarkę bezprzewodową dostaniemy za około 450 zł. Za mocniejszy model z dłuższą żywotnością baterii będziemy musieli wydać około 650 zł. Najdroższe wykaszarki akumulatorowe, które działają w taki sam sposób jak kosy kosy spalinowe kosztując około 2000 złotych łącznie z akumulatorem i ładowarką. Producenci często w pakiecie dokładają jedną lub dwie baterie oraz ładowarkę, jednak przed zakupem należy sprawdzić czy wykaszarka posiada baterię oraz ładowarkę. Warto zapytać o dodatkową baterie – może się zdarzyć, że jedna nie wystarczy do wykoszenia trawnika. Kolejnymi są kosy spalinowe, które kosztują więcej niż modele elektryczne czy akumulatorowe, najtańsze modele zaczynają się od 500 zł. Warto jednak wyłożyć nieco więcej pieniędzy, a mieć pewność, że kupiona wykaszarka jest solidnie wykonania.

Ranking wykaszarek do lekkich prac ogrodowych

Jeżeli poszukujemy dobrej i małej podkaszarki do cięcia trawnika czy krawędzi wzdłuż ogrodzenia to warto zwrócić uwagę czy podkaszarka posiada pewne cechy, które pomogą nam uzyskać pożądany efekt. Do krawędzi i ścieżek poszukaj podkaszarek z głowicą obrotową, dzięki temu będziesz mógł ciąć trawę w pionie, bez konieczności trzymania podkaszarki pod niewygodnym kątem. Niektóre dobre wykaszarki pozwalają na zmianę kąta głowicy cięcia poziomego, funkcja ta jest bardzo przydatna podczas wykaszania trawy pod meblami ogrodowymi lub niskimi drzewkami. Wał wykaszarki powinien być teleskopowy, dzięki czemu ustawimy sobie dogodną wysokość.

Silnik dwusuwowy czy czterosuwowy?

Kosa Spalinowa Makita EBH341U

Kosa Spalinowa Makita EBH341U

Na rynku możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze modele kos spalinowych: dwusuwowe oraz czterosuwowe. Poniżej przedstawiamy wady, jak i zalety obu typów.

Aby uruchomić kosę spalinową dwusuwową należy stosować mieszankę benzyny z domieszką oleju. Połączenie to można znacznie powiększyć ilość spalin, które będą wydzielane z maszyny. Może to również przyczynić się do zwiększenia hałasu oraz zużycia większej ilości paliwa. Główną zaletą silnika dwusuwowego będzie mniejsza waga urządzenia, a większa moc silnika. W przypadku kosy spalinowej czterosuwowej wymagana jest czysta benzyna i czysty olej silnikowy, który wlewany jest do specjalnej miski olejowej.

Kosy spalinowe do długiej trawy i krzewów – Ranking 2019

Jeśli Twoim głównym zadaniem będzie wykaszanie wysokiej trawy i chwastów, polecam kupić kosę spalinową. Kosy spalinowe mogą również wykorzystywać żyłkę, ale zazwyczaj są one znacznie mocniejsze, a wał jest o około 40 cm dłuższy od wykaszarek do lekkich prac ogrodowych. Oznacza to mniejsze prawdopodobieństwo, że cięta trawa nas porani. Większe modele kos spalinowych posiadają specjalny uchwyt, dzięki czemu możemy odchylić kosę spalinową w dowolny sposób. Jest to bardzo wygodne, jeżeli planujemy kosić trawę przez kilka godzin. Inne modele posiadają uchwyty „pętlowe”, które dają możliwość wyboru stanowiska pracy, w zależności od tego, w jakich warunkach wykaszamy trawnik. Polecamy sprawdzić ranking wykaszarek i kos spalinowych, który pomoże wybrać Ci idealny sprzęt dla Twojego gospodarstwa, jak i czekamy na opinie, który sprzęt po kupnie zadowolił Was najbardziej.

3.5/5 - (14 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*