Wybieramy najlepszy pistolet do malowania

Tradycyjne malowanie ścian pochłania sporo czasu, dlatego częściej sięgamy po coraz to nowsze rozwiązania pozwalające na przyspieszenie i ułatwienie pracy. Wcześniej malowano pędzlem, następnie wałkiem, a teraz przyszedł czas na pistolet natryskowy. Malowanie natryskowe nie tylko przebiega szybciej, ale dodatkowo jest bardziej ekonomiczne. Pistolet natryskowy równomiernie rozprowadza farbę na ścianie, dzięki czemu warstwa farby jest dokładnie taka, jak powinna być. Obsługa pistoletu do malowania ścian jest bardzo prosta. Nie ważne czy wybierzemy urządzenie tradycyjne, czy pistolet elektryczny, z malowaniem poradzimy sobie bez problemu. Dodatkowo kupując dobry pistolet natryskowy możesz mieć pewność, że kupujesz urządzenie na wiele lat. Z czasem w sklepach pojawia się coraz więcej modeli oferowanych przez różnych producentów. Zatem jaki pistolet do malowania kupić? Który wybrać? Czy lepiej wybrać tani model czy ten nieco droższy oraz jakie opinie posiada każdy z tych pistoletów? Odpowiedzi na te pytania i ranking najchętniej wybieranych pistoletów do malowania ścian znajdziesz poniżej.

  1. RANKING pistoletów do malowania
  2. Pistolet natryskowy – który warto wybrać?
  3. Jaki pistolet do malowania proszkowego?
  4. Dobry pistolet do malowania drewna
  5. Jakiego producenta pistolet do malowania wybrać?

Pistolet natryskowy – który warto wybrać?

Pistolet natryskowy pozwala na ekonomiczne nakładanie kolejnych warstw farby na malowaną powierzchnię. Farba nakładana jest równomiernie, a więc nie ma mowy o przebarwieniach, czy prześwitujących plamach. Pistolet do malowania natryskowego charakteryzuje się łatwością obsługi oraz wysoką wydajnością. W dodatku jest lekki, dzięki czemu nie męczy ręki podczas pracy. Wybierając dobry pistolet natryskowy będziemy mogli regulować strumień farby.

Przed zakupem pistoletu natryskowego należy zastanowić się, jak dużą powierzchnię będziemy malować oraz jakich użyjemy farb. Nie każdy model nadaje się do malowania dużych powierzchni, dlatego należy odkładnie sprawdzić, jaki pistolet do malowania natryskowego kupić. Dużą zaletą tego typu pistoletów jest możliwość wymiany dyszy, co pozwala nie tylko na malowanie ścian, ale także na nakładanie farby na części karoserii samochodu. Tani pistolet natryskowy kupimy już za ok. 50 – 100 zł, ale jeżeli szukamy dobrego urządzenia, które wytrzyma kilka lat, zdecydowanie powinniśmy wybrać model w granicach 200 – 300 zł. Cena w dużej mierze określa jakość danego modelu oraz ilość dodatkowych akcesoriów w zestawie.

Pistolet do malowania proszkowego – który wybrać?

Najwyższą skuteczność oraz trwałość nałożonej farby zapewnia właśnie malowanie proszkowe. Jest to idealna metoda na szybkie i dokładnie, a zarazem trwałe nakładanie kolejnych warstw farby. Na rynku spotkać możemy dwa typy pistoletów do malowania proszkowego. Pierwsze z nich przeznaczone są dla osób, które mają duże doświadczenie w używaniu tego typu sprzętu, bowiem wymagają one ręcznej kalibracji. Drugim typem są pistolety do malowania proszkowego automatyczne, gdzie po napełnieniu zbiornika z farbą, można przystąpić do malowania. Różnica pomiędzy tymi pistoletami jest taka, że podczas ręcznej kalibracji dokładnie można określić grubość nakładanej warstwy, co szczególnie przydaje się podczas lakierowania karoserii, elewacji czy felg. Jeżeli szukamy profesjonalnego sprzętu do lakierowania, to właśnie pistolet do malowania proszkowego będzie najlepszym rozwiązaniem.  

Pistolet do malowania drewna – jaki wybrać?

Podczas renowacji mebli drewnianych niezastąpionym pomocnikiem będzie dobry pistolet do malowania drewna. W łatwy i szybki sposób pomalować można płot, odnowić drewniane meble ogrodowe, altanę, taras a nawet całe patio. Pistolet do malowania drewna jest idealną alternatywą dla pędzla, którym malowanie dużych powierzchni drewnianych może okazać się uciążliwe.

Pistolety do malowania drewna można podzielić na dwa typy. Pierwszy z nich wymaga podłączenia kompresora, zaś drugi wystarczy podłączyć do prądu. Elektryczny pistolet do malowania idealnie sprawdzi się przy malowaniu olejną lakierobejcą i farbą akrylową. Przed zakupem należy jednak dokładnie sprawdzić, czy wybrany model poradzi sobie z wybranym typem farby.

Malowanie ścian – jakiego producenta wybrać?

Najlepszym typem pistoletu do malowania ścian jest pistolet natryskowy. Dokładne krycie, wysoka wydajność oraz wymienne dysze sprawiają, że jest on urządzeniem wielofunkcyjnym. Doskonale radzi sobie również z farbą o różnej gęstości, dzięki podłączeniu do kompresora.

Wybór odpowiedniego sprzętu, który posłuży przez dłuższy czas nie należy do najłatwiejszych. Tanie pistolety do malowania ścian mogą nie równo pokrywać powierzchnię farbą, dlatego warto postawić na sprawdzonych producentów posiadających dobre opinie, atrakcyjne ceny oraz pewną gwarancję. Jakiego producenta wybrać? Do najchętniej wybieranych z pewnością należą takie marki jak Bosch, Wagner, Parkside, Stanley, NEO, Ryobi, Topex, Black&Decker, Dedra, Yato i Pansam.

Pistolet do malowania ścian – ranking 2019

Poniżej znajdują się najlepsze pistolety malarskie, które dodatkowo cieszą się dobrymi opiniami. Przy każdym modelu znajdziesz aktualną cenę i specyfikację techniczną.

3.6/5 - (16 votes)

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

*